Salı, Ekim 09, 2012

Farklar, kolaylıklar, zorluklar

Merhabalar,
bu sabah sanki diğer abahlardan daha azişim varmış gibi bura ya oturdum, internetten çıkmamakta kararlı şekilde!
Seattle'da hava bulutlu. Yağmur yağabilir. Halbuki Cuma'dan evvel beklenmiyor. Evden de çıkmasam bugün? Olmaz. Ders var. Katılmam gerekmiyor ama kaçırmamak gerekiyor çünkü çook güzel dersler bunlar...

Burada bazı kişilerde yabancı korkusu seziyorum. Hani şu Xenophobia denenden. Belki de mesleki rekabet bunu su yüzüne çıkarıyor. Yanlış yorumladığımı sanmıyorum. İnsanı olumsuz etkiliyor, karşısındakinin bu şekilde tamamen mantık dışı ve elinde olmadan olumsuz duygular yaşaması o insan hakkında. Bu acınası bir durum çünkü muhtemelen iki kişinin de hatası değil. Sadece devam etmemesi için bir şeyler yapmak gerek belki de... Ne olabilir ki? İtiraf etmeliyim ki ben de stresliyim hala onların arasında. Bir stiff-upper-lip durumu bende var yani. Ne yapayım, her okula çıkmadan bir tek mi atayım?? Allah Allah... diye içimdeki isyankar bana dayılandı gördüğünüz gibi! Şu oğluna ve bana yaptığına bak! ... Ohooo... susturmazsam bu bana daha gün boyu konuşur!
Ben kaçıyorum, Arnold Wesker'in Trilogy'sini okuyup Osmanlıca izafelere bakmam gerek.. ne şirin di mi:))))
sevgiler!

2 yorum:

  1. Ne komik ben de dün akşam Trader Joe's'un muz cipsinden yiyordum! O verev kesilmiş tatlı olanından mı? (Dün akşam döndüm de eve, Trader Joe's'dan da epey bir şey almıştım, üç renkli quinoa'sından aldım mesela, onu yapacağım hemen) Seattle'a sevgiler!

    YanıtlaSil
  2. Aradığın şey "cream of wheat" bütün süpermarketlerde bulabilirsinnnnn! Afiyet olsun! (İrmik yani! Amerikalılar kahvaltıda yemeyi severler de irmik lapasını. Belki eskisi kadar yemiyorlardır ama.)

    YanıtlaSil